filpmje toevoegen

Voor World Art Galerie ‘de Veerpoort’ is zondag 2 juni een bijzondere dag. Deze dag wordt namenlijk de nieuwe expositie met Indonesische kunst geopend. Tijdens een rondreis begin 2013 zijn verschillende kunstobjecten uit Bali en Kalimantan verzameld. Ook is kunst in de nieuwe B&B apartementen te bewonderen.

Het belangrijkste wapenfeit is het verkrijgen van meer dan 25 schilderijen (micro paintings) vervaardigd door Balinese fijnperseelkunstenaar, Ketut Wirata uit Ubud. Hij heeft zijn opleiding aan de kunstacademie in de Balinese hoofdstad Denpasar gehad. Ketut zegt: “en daarna ben ik 4 jaar in de leer geweest bij mijn meester en sindsdien ben ik al 17 jaar aan het oefenen, ha, ha.”.

Ook uiterst mooie ambachtelijke batik* vervaardigde sarongs (wikkelrok voor vrouw en man) zijn tijdens deze rondreis verkregen. Een aantal zijn om een mal gespannen en aan de hoge galerie wand geëxposeerd.

Sieraden

De handbewerkte zilveren oorbellen, uit zilverstad Celuk (Bali), worden geëxposeerd. De natuurlijke parels uit Kalimantan (oorspronkelijk Borneo) zijn door goudsmid Marjolin, hier uit Doesburg, verwerkt in kunstig vervaardigde oorbellen. Het resultaat is een gebalanceerde combinatie tussen Oost & West. I

foto's

* Batikken (van: veel puntjes in het Javaans) is een manier om lappen textiel met verf van een decoratie te voorzien, waarna deze lappen als kleding kunnen dienen. Batik kan echter ook een kunstvorm zijn voor wandkleden. Batikken is een 2000 jaar oude kunstvorm. Om te batikken wordt de stof eerst gedeeltelijk met een waterafstotende was behandeld. De behandelde gedeelten blijven na het verven wit. De was wordt vervolgens weer verwijderd. Geavanceerde batik bestaat uit verschillende kleurgangen, waarbij telkens de was op een andere manier wordt aangebracht.  

Agenda

Gasten vinden

Bennie en Gre, Annen
27-09-2017
Gastwaardering 9
Reservering verliep vlot. Bij aankomst warm onthaal met wijntje en soep. Gezellige kamers, smaakvol ingericht. Wij hebben genoten van de vriendelijkheid en accommodatie. Alle lof voor Pieter, de gastheer.
Jan en Carolien
14-04-2018
Gastwaardering 9
Positieve punten: Lekker ruim, lekkere soepjes, gastvrij.
Stukje gastenboek: Bedankt voor de gezellige tijd en goede verzorging!
Christian & Marian Romania
30-06-2018
Gastwaardering 10
It was a pleasure to stay at Veerpoort B&B. It made my stay feel more comfortable and the king-size bed just for me was perfect. Thank you for everything!